Pierwszy w historii Maraton MTB Jasne, że Częstochowskie – Trek Demo Challange pod Patronatem Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka już za nami. Niezmiernie cieszymy się, że tak bardzo się Wam podobało. To naprawdę mobilizujące kiedy po zakończeniu imprezy, zbierając się już do domów żegnacie nas słowami  „Było super! Kiedy organizujecie kolejny maraton? Dajcie znać!”.

Niedzielny maraton udowodnił, że zarówno częstochowianie jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości lubią współzawodniczyć w sportowych konkurencjach. W wyścigu brali udział zawodowcy, amatorzy, dorośli, dzieci, kobiety i mężczyźni. Każdemu z Was gratulujemy wytrwałości, bo pokonanie tej trasy przy tak wysokich temperaturach było wyzwaniem. Szczególne gratulacje kierujemy oczywiście w stronę zwycięzców zarówno tych, których zajmowali miejsca na podium ze względu na czas w jakim pokonali wyścig jak i tych, którzy nagrodzeni zostali w kategorii „fair play”, czyli pomogli innym uczestnikom maratonu na jego trasie.

Poniżej wyniki w najważniejszych kategoriach:

Kategoria Open K1:

  • Uroda – Hampelska Agnieszka
  • Olewińska Marta
  • Sakowicz Aleksandra

Kategoria Open M1:

  • Bartolewski Marcin
  • Dziuk Adam
  • Muller Cezary

 

Komplet wyników znajduje się na stronie:

http://mtb.czest.pl/wp-content/uploads/2016/06/20160605-Cz%C4%99stochowa-MTB-Kategorie-1.pdf

Licząca prawie 37 kilometrów trasa przebiegała po pięknych terenach Doliny Warty (Przełom Mirowski, Jaskrów ) oraz lasach nadleśnictwa Złoty Potok położonych na terenie gminy Olsztyn.

Organizacja takiego wydarzenia to mnóstwo pracy różnych osób, godziny spędzone
na przygotowaniach i próbach przewidzenia „co jeszcze może się zdarzyć, na co powinniśmy być przygotowani”, ale naprawdę warto. Dla możliwości zobaczenia Waszych uśmiechniętych twarzy, dla utwierdzeniu się w przekonaniu, że częstochowianie to świetni ludzie, potrafiący i chcący spędzać aktywnie czas.

A zaczęło się w głowach dwóch osób zakochanych w rowerach i mających wizję Częstochowy jako miasta z roku na rok coraz bardziej przyjaznego rowerzystom. Spotkanie Wojtka i Łukasza zaowocowało pomysłem, roboczo nazwanym BRAMĄ JURY, to właśnie oni pomyśleli „a może by tak…?”, co było potem każdy wie 😉 Wraz z przyjaciółmi, którzy powołali Fundację, rozpoczęli promocję tych terenów.
Wielkie podziękowania dla Fundacji Rowerowa Jura, FabrykaRowerow.com, Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa.

A oto osoby i organizacje, którym należą się szczególne podziękowania:
Miasto Częstochowa wraz z Prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem,
Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz,
Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski,
Zastępca Wójta Gminy Mstów Adam Markowski,
Wydział Ruchu Drogowego KMP,
MZDiT Częstochowa,
Straż Miejska Częstochowa,
Ochotnicza Straż Pożarna JASKRÓW,
Ochotnicza Straż Pożarna MSTÓW,
Społeczność Monar Dębowiec,
Na zakończenie nie pozostaje nam napisać nic innego niż dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom, wolontariuszom, współpracownikom i przyjaciołom za poświęcony czas i bez Was to wydarzenie by się nie odbyło i do zobaczenia na kolejnej edycji! 😉

Ogromne podziękowania dla Grzegorza Barczyńskiego i jego synów Michała i Sebastiana, Rodziny Plich: Eli, Jacka i Natalii, Rodziny Palka: Piotrka i Gosi, Jolę Kalemba oraz rodzinę Taborskich, Szymona Grzyba, Mateusza i Paulę Wypych, Michała Gwiździńskiego, Sebastiana Nieradkiewicza, Marty Sypuły, Magda Wrońska, Grzegorza Gzika, Igora Rumińskiego,
Loty Tandemowe na Jurze – Fotografia Lotnicza,
Trek Bicycle wraz z Dyrektorem Generalny Trek Polska Kacper Wójcik,
Firmy: Mawa Plexi, AMASOL REVIO GLASSES, Hobby4Men, TRU, SFC&Squash Scout Fitness Club Częstochowa, DROG-BUD, Nemezis.co, Piekarnia Musiorski.